Artykuły

Łódź. Poseł Śledzińska-Katarasińska o sytuacji w kulturze

O podziałach w łódzkiej Platformie Obywatelskiej i sytuacji łodzkiej kultury mówiła wczoraj dziennikarzom poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Posłanka jest zadowolona, że w terminie udało się uzyskać i dostarczyć ministrowi kultury dokumentację oraz pozwolenie na budowę Specjalnej Strefy Sztuki. Zaproponowała, żeby miasto powołało menedżera, który poprowadzi cały projekt Nowego Centrum Łodzi.

Posłanka skomentowała kontrowersje w łódzkiej kulturze. - Kiedy słyszę, że wszystko jest źle, przecieram oczy ze zdumienia - mówiła. - Politycy nie są od rozstrzygania sporów pracowników, dlatego dobrze, że konflikt w Arlekinie został przekazany do rozpatrzenia kompetentnym organom. Z kolei Zbigniew Brzoza nie może po prostu wrócić do Teatru Nowego, powinien wziąć udział w konkursie. O Camerimage powiem tylko tyle, że wiele poważniejszych od tego festiwalu imprez odbywa się w warunkach gorszych niż te, które mamy obecnie w Łodzi. A w sprawie Festiwalu Dialogu Czterech Kultur trzeba rozgraniczyć prawa fundacji Barbary Knychalskiej od praw magistratu, by w instytucji miejskiej Łódź Miasto Dialogu obsadzało stanowisko dyrektora, skoro miasto tę instytucję utrzymuje.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji