Artykuły

Wrocław. "Obejmij mnie" w WTL dla dorosłych

"Obejmij mnie" w wyk. Anny Skubik [na zdjęciu] to jedna z Propozycji Wrocławskiego Teatru Lalek dla dorosłych

Teatr Lalek do niedawna kojarzył się wyłącznie z repertuarem granym dla najmłodszego widza. Wrocławska scena zasłynęła stworzeniem m.in. Bajkobusa, czyli samochodu z bagażnikiem, który został przerobiony na mini scenę. Grane są z niej spektakle dla publiczności, która gromadzi się na specjalnych przystankach w mieście. Dotychczas jednak nie było propozycji dla widza dojrzałego.

Sytuacja zmieniła się z chwilą stworzenia Sceny Novej. Najpierw intrygujące "Sło" polemizujące z legendą Juliusza Słowackiego, a potem styczniowa premiera "Statku szaleńców" inaugurująca nową scenę była przedsmakiem tego, co nas dopiero będzie czekało.

Obecnie Scena Nova przeniosła się z zabytkowego budynku Teatru Lalek przy pl. Teatralnym 4 do również zabytkowego, choć z innej zupełnie epoki budynku Domu Handlowego Renoma. Właśnie tutaj na poziomie -1 galerii handlowej prezentowane są już spektakle dla dzieci, a od 28 maja będzie grany także repertuar dla dorosłych.

Na pierwszy ogień idzie spektakl "Obejmij mnie" ze scenariuszem i w reżyserii Anthony'ego Nikolcheva z Anną Skubik w roli głównej. Aktorka zagra postać lalkarki, której życie toczy się w świecie, jaki sama sobie stworzyła - wokół ukochanych lalek. Przyjdzie jednak dzień kiedy lalki ożyją i zmienią rzeczywistość otaczającą bohaterkę. Realizatorzy zapowiadają, że sztuka to dramat i zarazem thriller psychologiczny. To także drugi spektakl, w którym wiodącą rolę kreuje Anna Skubik. Wcześniej aktorka zrealizowała w Teatrze Lalek monodram "Złamane paznokcie" o Marlenie Dietrich.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji