Artykuły

Szycie Jana Peszka

Rewelacyjny legendarny "Scenariusz dla nieistniejącego, ale możliwego aktora instrumentalnego" w wykonaniu Jana Peszka to pierwszy spektakl, który może obejrzeć w Szwalni - nowym łódzkim teatrze (ul. Jaracza 40). Scena należąca do absolwentów Szkoły Filmowej, twórców Stowarzyszenia Targowa 62 otworzy się w sobotę 3 października.

Jan Peszek wystąpi w Szwalni o godz. 18. Jego awangardowy monodram wg tekstu Bogusława Schaeffera miał premierę w 1976 roku! Aktor pokazał go ponad 2 tysiące razy. Wygłaszając energetyczny wykład o sztuce współczesnej, Peszek imituje kilkanaście postaci, wisi na drabinie, wyrabia ciasto, wydobywa dźwięki z rozmaitych przedmiotów, czyniąc z własnego ciała instrument muzyczny.

To nie wszystkie inauguracyjne atrakcje. W sobotę wystąpi też Wacław Miklaszewski, laureat Grand Prix Przeglądu Piosenki aktorskiej we Wrocławiu oraz grupa Ich Troje (Wojtek Pęczek z City Bum Bum, Robert Jaworski z zespołu Żywiołak, Krzysztof Jabłoński z Japko Selecty, Ewa Łukasiewicz i Konrad Smolarek).

Bilety na cały wieczór kosztują 60 zł. Informacje: www.szwalnia.art.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji