Artykuły

"Scenariusz..." dla Jana Peszka

"JAK GRAĆ? Sugestywnie, gęsto, w sposób przemyślany lotny, żywiołowy, ludzki, odrębny: mieć na uwadze tylko najlepszego, najbardziej wykształconego widza; wydobywać to, co istotne dla sztuki, nie dla danego momentu, kształtować tekst tak, jak gdyby mówiło się go po raz pierwszy; w ruchu i geście przetwarzać to, czego słowo oddać nie zdoła. Być sługą i panem teatru, ale raczej panem. Mieć sobie coś z porywacza samolotu, nie rencisty w ogonku po chleb".

TAK pisze Bogusław Schaeffer - kompozytor, teoretyk muzyki i dramatopisarz. Jego "Scenariusz dla nieistniejącego, ale niemożliwego aktora instrumentalnego", będący monodramem zbliżonym do formy wykładu o współczesnej muzyce i sztuce zaprezentuje nam niedługo (13.04, czyli w poniedziałek) w Teatrze Współczesnym Jan Peszek. Wielbicieli jego talentu nie trzeba przekonywać, że potrafi sprostać wymaganiom autora.

Nie trzeba też na pewno namawiać na wizytę w teatrze widzów odbywającej się onegdaj w naszym mieście "Schaefferiady". Proponujemy więc ten spektakl tym, którzy nie mieli wcześniej okazji spotkać się z utworami tego autora, i tym którzy na żywo chcieliby podziwiać talent Jana Peszka.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji