Artykuły

Poznań. Bajon, Maleszka, Horowitz: ambasadorowie ESK 2016

Znamy kolejne postaci, które będą wspierać Poznań w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Tym razem klucz wyboru był zarówno artystyczny (będą nas promować Filip Bajon, Roberto Balconi, Ryszard Horowitz i Andrzej Maleszka), jak i polityczny - ambasadorem został europoseł Filip Kaczmarek. Dlaczego polityk Platformy Obywatelskiej? - To symbol. Filip Kaczmarek jest przedstawicielem wszystkich poznańskich eurodeputowanych, którzy będą zachwalać nas w Brukseli - wyjaśnia wiceprezydent Sławomir Hinc. - Wielokrotnie obserwowałem wystawy w Parlamencie Europejskim, które promowały kulturalny potencjał miast. Przez kilka dni mogło je zobaczyć kilkadziesiąt tysięcy osób. Poznań będzie działał podobnie - dodaje sam eurodeputowany.

W Brukseli stolica Wielkopolski zaistnieje m.in. dzięki wystawie Ryszarda Horowitza - mieszkającego w Nowym Jorku wybitnego fotografa. - Poznań jest dla mnie wyjątkowym miastem, z radością przyjąłem propozycję, by zostać jego ambasadorem - twierdzi artysta. Oprócz niego ambasadorami zostali dwaj poznańscy reżyserzy Filip Bajon i Andrzej Maleszka. Został nim również włoski śpiewak i reżyser Roberto Balconi - profesor w Accademia Internazionale della Musica di Milano i dyrektor artystyczny odbywającego się w Poznaniu festiwalu Haendel 2010.

To zapewne nie jest ostateczna lista poznańskich ambasadorów. Przypomnijmy, że pierwszym został kompozytor Jan A.P. Kaczmarek.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji