Artykuły

Włocławek. "Wczasy" Młynarskiego w Teatrze Imresaryjnym

"Jesteśmy na wczasach, czyli polska miłość" to sentymentalna podróż od czasów PRL aż do przełomu stuleci. Dodajmy, podróż z piosenkami Wojciecha Młynarskiego.

Na początku, razem z aktorami Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie, widzowie przeniosą się do pensjonatu "Orzeł", gdzie odbędzie się wieczorek zapoznawczy. Motywem przewodnim, który co jakiś czas będzie powracać, jest popularny utwór Wojciecha Młynarskiego "Jesteśmy na wczasach". Zaśpiewa go Wojciech Rogowski, wcielający się w rolę kaowca.

W spektaklu będzie można usłyszeć zarówno popularne piosenki

Młynarskiego, w tym utwór "W Polskę idziemy" jak i te mniej znane szerszej publiczności.

- Zmieniają się rytmy: tango przeplata swing, potem walc... Pensjonat ustępuje miejsca rewii i dyskotece. Jednak bohaterowie zawsze skupiają się na poszukiwaniu miłości, choćby tylko tej czysto fizycznej... - mówi Piotr Gutowski z Teatru Impresaryjnego. - Opisują też nasze polskie przywary i zalety, tak, jak widział to Wojciech Młynarski. Wielkim plusem tego przedstawienia są projekcje multimedialne. Właśnie dzięki nim można obejrzeć fruwające nuty, górski pensjonat czy też symbole PRL-owskie, takie jak kartki żywnościowe, fiaty 126p, stare banknoty i dowody osobiste, ale także symbole najnowsze: logo NATO, flagę Unii czy pierwsze modele telefonów komórkowych.

Reżyserem spektaklu jest Cezary Domagała. Występują aktorzy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie: Żaneta Gruszczyńska-Ogonowskajako Mariola, Katarzyna Ulicka-Pyda jako Krysia, Małgorzata Wiercioch jako Małgosia, Piotr Krótki jako Wiesiu, Artur Czerwiński jako Mietek, Wojciech

GDZIE. KIEDY. ZA ILE

Spektakl muzyczny .Jesteśmy na wczasach, czyli polska miłość" bądzie można zobaczyć w niedzielą (9 maja) w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku o godz. 19. Bilety do nabycia w kasie teatru w godz. 10-18. Można je rezerwować również telefonicznie - 54 231 47 60 begin_of_the_skype_highlighting              54 231 47 60      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              54 231 47 60      end_of_the_skype_highlighting lub 54 231 47 61.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji