Artykuły

Kraków. "Hommage Chagall" na Festiwalu Fri Figur w Oslo

W dniach 8-9 maja 2010 Teatr Groteska wystąpi na Festiwalu Fri Figur w Oslo. Podczas tego prestiżowego festiwalu zaprezentowane zostaną najwybitniejsze norweskie spektakle dla dziecięcego i dorosłego widza oraz przedstawienia z zagranicy.

Teatr Groteska dwukrotnie zaprezentuje spektakl "Hommage Chagall" w reż. Adolfa Weltschka. Groteska wystąpi w sali słynnego Riksteatret o godz.19.00 (8 maja) i o godz.14.00 (9 maja). Będzie to pierwszy międzynarodowy pokaz przedstawienia o życiu i twórczości Marca Chagalla.

W spektaklu Adolfa Weltschka obrazy Chagalla ożywają na scenie i nabierają cielesnej trójwymiarowości. Harmonijnie współgrają ze sobą plastyczne środki wyrazu: aktorzy w maskach, lalki, multimedia. Za motyw przewodni przedstawienia posłużyła miłość artysty do ukochanej Belli. To opowieść o spełnieniu, o harmonii pomiędzy dwojgiem ludzi. To hymn o potędze miłości potrafiącej przekroczyć i przezwyciężyć społeczno-polityczne absurdy realnego świata. Wielka inscenizacja o miłości potwierdza, iż język malarstwa idealnie przekłada się na język teatru formy.

O wyjątkowości, uniwersalnym wymiarze artystycznym przedstawienia Hommage Chagall, a także sile poetyckiego oddziaływania na wyobraźnię widza świadczy wciąż rosnąca lista międzynarodowych zaproszeń. Już 17 czerwca 2010 r. spektakl zostanie zaprezentowany na uznanym Międzynarodowym Festiwalu 28. Skupova Plzeň w Pilźnie w Czechach.

Teatr Lalki, Maski i Aktora GROTESKA został zaproszony do Oslo w ramach projektu "Żywioły. Elementer og Mythos. Wielka Parada Smoków", realizowanego ze środków Funduszu Wymiany Kulturalnej.

Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji