Artykuły

Kochając za mocno

Polska prapremiera "Nagle, ostatniego lata..." - Tennessee Williamsa

Dotychczas polscy widzowie znali wyłącznie filmową wersję tej sztuki. W sobotę w teatrze Scena Prezentacje teatralna prapremiera w reżyserii Romualda Szejda.

- Problemy, jakie porusza ta sztuka, są zaskakująco aktualne. Wydaje się, że nabrały wręcz szczególnego wymiaru - mówi Romuald Szejd, reżyser sztuki. Specjalnie na tę okazję reżyser zamówił tłumaczenie u Michała Ronikiera. Tennessee Williams napisał "Nagle, ostatniego lata..." w 1958 roku, dramat szybko zyskał rozgłos, do czego przyczynił się film Josepha T. Mankiewicza, z Montgomerym Cliftem, Katharine Hepburn i Elizabeth Taylor.

Mirosława Dubrawska, która na tej scenie grała już w "Szklanej menażerii" Tennessee Williamsa, zagra panią Venable. W roli Catherine wystąpi Maria Pakulnis. George'a zagra absolwent łódzkiej szkoły teatralnej Przemysław Sadowski. Partnerować im będą Barbara Horawianka, Janina Traczykówna i Grzegorz Damięcki.

Na scenie przy Żelaznej rozegra się dramat namiętności między dwiema kobietami. Mamy tu do czynienia z zaborczą miłością matki do syna, którego uczuciem darzy również druga kobieta

- Nie zdradzamy puenty, do samego końca budujemy napięcie. Nie dajemy odpowiedzi. Chcemy, żeby widzowie sami opowiedzieli się po jednej ze stron - zapowiada reżyser.

Scenografię przygotował Marcin Stajewski, kostiumy Ewa Zaborowska.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji