Artykuły

Bytom. "Tannhauser" w Elektrociepłowni Szombierki

W sobotę, 24 kwietnia Opera Śląska zaprasza do Hali ZEC - Elektrociepłowni Szombierki (ul. Kosynierów 30) na "Tannhausera" Ryszarda Wagnera.

"Tannhäuser" w reżyserii Laco Adamika przygotowany był w Operze Śląskiej z okazji obchodów stulecia gmachu bytomskiej Opery w roku 2001 i do dnia dzisiejszego został jednym z najlepszych i najbardziej prestiżowych - obok "Carmina burana" i "Borysa Godunowa" - spektakli Opery Śląskiej w Bytomiu.

Elektryzująca muzyka, monumentalne i multimedialne widowisko, piękne kostiumy, oryginalna reżyseria i scenografia, a także znakomite wykonanie - wszystko to składa się na wyjątkowość Tannhäusera Opery Śląskiej.

***

Elektrociepłownia Szombierki

Unikatowa elektrownia wybudowana w 1920 roku według projektu Emilla i Georga Zillmann'ów. Jej architektura inspirowana jest średniowiecznymi zamkami pruskimi. Charakterystycznymi elementami tego obiektu są potężne ceglane mury, wieża zegarowa, strzeliste okna, dziedziniec wewnętrzny i trzy kominy wysokie na ok. 120 metrów. Obecnie produkcja ciepła stopniowo ustępuje produkcji energii kultury. Dawna hala maszynowni od kilku lat służy przeróżnym imprezom. Odbywały się w niej już międzynarodowy festiwal tańca współczesnego, Festiwal Sztuki Wysokiej, koncerty, spektakle teatralne, pokazy aikido, a nawet międzynarodowa gala boksu zawodowego. Czas na ... spektakl operowy.

EC Szombierki w tym roku obchodzi Jubileusz 90-cio lecia. Z tej okazji wydarzy się w tym wyjątkowym miejscu wiele niezwykłych przedsięwzięć kulturalnych! Zapraszamy. Szczegóły na www.ecszombierki.pl

***

Ceny biletów: 65 zł, 45 zł, 40 zł, 30 zł, 10 zł (wejściówki)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji