Artykuły

Warszawa. Nowa Dramaturgia w TR

Czytanie nowych sztuk teatralnych przez profesjonalnych aktorów, rzecz rozpowszechniona na Zachodzie, rozwija się i u nas. W cyklu "Nowa dramaturgia w TR" będzie można usłyszeć sztukę Michała Walczaka "Pierwszy raz".

Czytać ją będą - w poniedziałek [21 lutego] o godz. 19 - Aleksandra Popławska [na zdjęciu] i Michał Żurawski, pod opieką reżyserską Andrzeja Bartnikowskiego. Autor urodził się w 1979 r. Studiuje na Wydziale Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej.

Jest autorem dramatów, które doczekały się już wystawień ("Piaskownica", "Podróż do wnętrza pokoju", "Smutna Królewna", "Kopalnia"). - Inspiracją do napisania "Pierwszego razu" były prawdopodobnie rozważania Kundery nad lekkością bytu z całą dialektyką życia jako "szkicu do czegoś, czego nigdy nie będzie" ze słynną pointą: "Einmal ist keinmal..." - twierdzi Walczak, obiecuje "ostrą, tragikomiczną przepychankę międzypłciową, z całym okrucieństwem i humorem wzajemnego niezrozumienia między nowoczesną Oną i nowoczesnym Onym. Co jak co, ale sytuacja erotyczna zawsze była i będzie zwierciadłem swojego czasu, ze wszystkimi jego blaskami i cieniami".

TR, ul. Marszałkowska 8, tel. 629 02 20.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji