Artykuły

Gdańsk. Nagrody marszałka za wybitne zasługi

Jak co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru swoje nagrody przyznali prezydenci Gdańska i Gdyni oraz marszałek województwa pomorskiego. Jako pierwszy, już w piątek, nagrody wręczył Wojciech Szczurek. Nagrody prezydenta Gdańska i marszałka województwa pomorskiego wręczone zostaną w Dworze Artusa. Kogo nagrodzono - dowiemy się już dzisiaj.

W trakcie tej uroczystości marszałek woj. pomorskiego wręczy także trzy nagrody (po 10 tys. zł każda) za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury na rzecz mieszkańców województwa pomorskiego. Otrzymają je scenografowie Łucja i Bruno Sobczakowie, reżyser Ryszard Major oraz aktor Ryszard Ronczewski [na zdjęciu].

Ryszard Major debiutował w teatrze Wybrzeże w 1973 roku. Związany z gdańską sceną przez wiele lat. Stworzył tu wiele wybitnych przedstawień.

Ryszarda Ronczewskiego, aktora od kilkudziesięciu lat mieszkającego w Trójmieście, nie trzeba przedstawiać. Przez większość kariery związany jest z gdańskim teatrem Wybrzeże, pracował także jako reżyser w gdyńskim Teatrze Muzycznym, współtworzył legendarny Cyrk Rodziny Afanasjeff.

Łucja i Bruno Sobczakowie to para scenografów mająca na swym koncie wiele wybitnych realizacji teatralnych, operowych i telewizyjnych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji