Artykuły

Kraków. "Beatrix Cenci" faworytem publiczności u Słowackiego

Spektakl "Beatrix Cenci" Juliusza Słowackiego został zwycięzcą tegorocznego plebiscytu publiczności, organizowanego przez krakowski Teatr im. Juliusza Słowackiego. Przedstawienie otrzymało najwięcej głosów w czterech z pięciu kategorii.

"Beatrix Cenci" wygrała w kategorii najlepszy spektakl, najlepsza reżyseria - jej twórcą jest Maciej Sobociński, najlepsza scenografia - znów Maciej Sobociński, ponadto wcielająca się w tytułową postać Dominika Bednarczyk [na zdjęciu] otrzymała najwięcej wskazań w kategorii najlepsza aktorka.

Najlepszym aktorem został Andrzej Seweryn, nagrodzony za monodram "Wyobraźcie sobie... William Szekspir", w reżyserii Jerzego Klesyka.

W plebiscycie wzięło udział ponad dwa tysiące osób, przekazując wiele miłych słów uznania i opinii, jak ta Anny Klimczyk z Miechowa: "Bardzo się cieszę, że powstają tak wspaniałe, ciekawe i jednocześnie bardzo dobrze przygotowane sztuki".

Wśród uczestników plebiscytu zostały rozlosowane atrakcyjne książki, przekazane przez oficynę Znak, Wydawnictwo Literackie i Teatr im. Juliusza Słowackiego. Wyniki plebiscytu wraz z opiniami jego uczestników pojawią się w okolicznościowej gazecie "Recenzent", wydanej przez Teatr im. Juliusza Słowackiego już po raz trzeci z okazji przypadającego jutro Międzynarodowego Dnia Teatru.

Werdykt jest także dostępny na www.slowacki.krakow.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji