Artykuły

Kulisy Opery Bałtyckiej

Pierwszy numer czasopisma "Kulisy Opery Bałtyckiej" otrzymała publiczność premierowego przedstawienia opery "Cyganeria" Pucciniego na scenie Państwowej Opery Bałtyckiej. Kolejne numery czasopisma ukazywać się będą z okazji premier na tej scenie.

Wydawcą periodyku jest Państwowa Opera Bałtycka.

Znajdujemy tam informacje o Giacomo Puccinim, dowiadujemy się o poprzednich realizacjach jego opery na gdańskiej scenie, zamieszczone są również: rozmowa z Krzysztofem Słowińskim, kierownikiem muzycznym najnowszej wersji "Cyganerii" i dyrektorem artystycznym Państwowej Opery Bałtyckiej, informacje o czterech nagraniach płytowych "Cyganerii", tekst o polskim obyczaju urządzania benefisów. Przeczytać także można rozmowę ze Sławomirem Gidlem, choreografem i kierownikiem baletu gdańskiej opery, artykuły o malarzu, Romanie Hennelu, i fotografiku, Januszu Multarzyńskim, którzy wystawiają swe prace w teatralnym hallu.

- Zamierzamy przybliżać widzom dzieła wystawiane na naszej scenie - powiedział Jerzy Snakowski, redaktor periodyku, sekretarz literacki teatru. - Omawiać będziemy przedstawienia przygotowywane do realizacji, oraz przedstawiać sylwetki artystów.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji