Artykuły

Wrocław. "Turandot" na stadionie

To będzie największe przedsięwzięcie w historii wrocławskiej opery. Za trzy miesiące na Stadionie Olimpijskim obejrzymy operę "Turandot" Giacomo Pucciniego w reżyserii Michała Znanieckiego.

Widowisko, które przez trzy dni obejrzy ok. 50 tys. ludzi, po raz pierwszy w historii polskiej opery, zostanie wystawione na obiekcie sportowym

- Na razie musimy się zmierzyć z przeszkodami logistycznymi - opowiada Elżbieta Szczucka, rzecznik Opery Wrocławskiej.

- Trzeba dostosować stadion do potrzeb spektaklu - precyzuje Janusz Słoniowski, zastępca dyrektora Opery Wrocławskiej. - Już zaczynamy przygotowania. Bo takiej imprezy nie było jeszcze w żadnym polskim mieście - dodaje.

Skąd pomysł, by operę "Turandot" wystawić właśnie na terenie przedwojennego stadionu?

- Na początku chcieliśmy wystawić sztukę na pergoli - tłumaczy Słoniowski. Okazało się jednak, że na przeszkodzie stanęła... fontanna. Postawiono więc na niedaleki Stadion Olimpijski. Teraz obiekt trzeba przystosować do zupełnie nowej funkcji. Scena stanie na płycie głównej, dodatkowo wyrośnie tam też widownia dla 3 tys. ludzi. Reszta widzów zasiądzie na trybunach.

Do tej pory największym przedsięwzięciem w historii Opery Wrocławskiej była "Gioconda", którą wystawiono na Odrze. Przedstawienie obejrzało 30 tys. widzów. Jeden spektakl gromadził na brzegach Odry 5 tys. osób. Tymczasem jedno przedstawienie "Turandot" zobaczy trzy razy więcej widzów. Dlatego władze opery rozpoczęły przygotowania do wystawienia "Turandot" od współpracy z policją, strażą miejską i strażą pożarną. Wszystko po to, by przedstawienie nie spowodowało w mieście gigantycznych korków. Już wiadomo, że w parking zamieni się część Pól Marsowych.

Jakie atrakcje będą czekać na widzów? - Piękne głosy, wspaniałe kostiumy i bogata scenografia - mówi wicedyrektor Słoniowski. - Wiadomo już, że na scenie stanie gigantyczna spirala, licząca ok. kilometra długości. Będzie symbolizowała chiński mur - zdradza. - Będzie też wiele efektów multimedialnych. Słoniowski podkreśla, że przy produkcji Opera Wrocławska współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu i Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W przedstawieniu zagra 180 studentów tej uczelni.

Co z biletami?

Pospiesz się, jeśli chcesz zarezerwować bilet na wielkie widowisko organizowane przez Operę Wrocławską.

Spektakle będzie można zobaczyć przez trzy dni: 18 czerwca (piątek), 19 czerwca (sobota) i 20 czerwca (niedziela). Bilety można już rezerwować w Operze Wrocławskiej osobiście lub telefonicznie (nr tel.: 71-370-89-80 begin_of_the_skype_highlighting              71-370-89-80      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              71-370-89-80      end_of_the_skype_highlighting) albo na stronie internetowej: www.ebilet.pl. Wejściówki kosztują 20, 40, 60, 80, 120 i 150 zł (bilet VIP).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji