Artykuły

Radom. Spektakl "2048" podróżuje po kraju

Spektakl "2084" zrealizowany przez Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego we współpracy z Teatrem Na Woli zobaczą widzowie w Łodzi, Olsztynie i Tychach

Jeden z najlepszych spektakli radomskiej sceny ubiegłego roku "2084" rozpoczął wędrówkę po ogólnopolskich imprezach. Przedstawienie zobaczyli we wtorek i środę widzowie Teatru Powszechnego w Łodzi na XVI Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. W przyszłym tygodniu zaprezentowany zostanie w Teatrze im. Stefana Jaracza na XVIII Olsztyńskich Spotkaniach Teatralnych i pod koniec kwietnia w Teatrze Małym na XXXVII Tyskich Spotkaniach Teatralnych.

- Bardzo nas cieszą te zaproszenia. Jest to jedna z miar sukcesu danego spektaklu, gdy interesują się nim inne teatry i pokazywany jest na festiwalach - mówi Zbigniew Rybka, dyrektor teatru. - Teraz Przemysław Wojcieszek przygotowuje "Królowe Brytanii" i mam nadzieję, że z nim też będziemy podróżować - dodaje.

Przedstawienie obsypane zostało nagrodami w czerwcu minionego roku na XV Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Konkurs organizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy współudziale Teatru Narodowego i Związku Artystów Scen Polskich. Za najlepszych reżyserów uznano równorzędnie - Michała Siegoczyńskiego (reżyser "2084") oraz Łukasza Witt-Michałowskiego. Nagrodami za najlepsze role nie musieliśmy się już z nikim dzielić. Otrzymali je Krzysztof Prałat, aktor radomskiego teatru, oraz występująca u nas gościnnie Aleksandra Bednarz.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji