Artykuły

Warszawa. "Słowacki. Rekonstrukcje ikony. Trajektorie" w IT

11 marca o godzinie 19.00 w Instytucie Teatralnym (ul. Jazdów 1) odbędzie się spektakl-wykład "Słowacki. Rekonstrukcje ikony. Trajektorie" przygotowany przez Dominika Strycharskiego i z udziałem Łukasza Kosa, Rozalii Mierzickiej, Ilony Trybuły i Rafała Dziemidoka. Słowo wstępne wygłosi Marek Troszyński.

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza na cykl spektakli-wykładów "Słowacki. Dramaty wszystkie". W tym najważniejszym wydarzeniu teatralnym Roku Słowackiego biorą udział znawcy twórczości Juliusza Słowackiego, literaturoznawcy, dramaturdzy oraz reżyserzy różnych pokoleń. Każdy spektakl-wykład przygotowany jest w duecie teoretyk-praktyk i jest okazją do dyskusji o aktualności dramatów Słowackiego. Cykl kontynuowany jest do końca kwietnia 2010 roku.

O człowieku świadczą rzeczy doniosłe i rzeczy małe. Rzeczy niedokończone są takim samym śladem człowieka jak te "uznane", ale takim który rzadko przedostaje się do publicznej świadomości, do wiedzy innych. Są one nieznaną trajektorią czyjegoś istnienia. Odmitologizowaną, wyzutą z wizerunkowości i niedokończonym rozdziałem bytu. Równie interesującym i tylko pozornie peryferyjnym, nieznaczącym. Zakłócenie, błąd, mylny trop - to wszystko buduje nas w równym stopniu co jawne i wypolerowane akty.

Kalendarz spektakli-wykładów:

11 marca - Słowacki. Rekonstrukcja ikony. Trajektorie (reż. Dominik Strycharski)

18 marca - Agezylausz (reż. Reda Haddad)

25 marca - Dziady (reż. Michał Zadara)

15 kwietnia - Złota czaszka (reż. Monika Strzępka)

22 kwietnia - Horsztyński (reż. Agnieszka Olsten)

Mecenasem projektu jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Partnerzy medialni: Polskie Radio "Trójka", dwutygodnik.com, Miesięcznik "Teatr"

Wstęp wolny

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji