Artykuły

Warszawa. Warsztaty aktorskie Minimal Art

Warsztaty aktorskie Minimal Art prowadzone będą w oparciu o metodę pracy aktorskiej charakterystyczną dla teatru Kantora, kontynuowaną później przez Teatr Cinema.

Miejsce: Centralny Basen Artystyczny, ul. Konopnickiej 6, Warszawa

Data: 12 i 13.02.2010 g. 10:00 - 15:00

Zajęcia skierowane są dla ludzi z doświadczeniem aktorskim, ale nie tylko profesjonalistów. Ilość miejsc ograniczona: max. 10 os.

Koszt: 200 zł/ os. (w tym 2 dni warsztatów i 2 wejścia na spektakle A3Teatru).

Konieczne jest przesłanie krótkiego CV na adres: biuro@a3teatr.pl

Zgłoszenia do 5.02.2010

Prowadzący: Darek Skibiński - Aktor, reżyser i pedagog, autor projektów edukacyjnych i staży aktorskich. Jako współzałożyciel i aktor od 1992 roku związany z Teatrem Cinema. Prowadzi staże dla międzynarodowych grup aktorów zawodowych. Stale współpracuje z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie oraz wybranymi ośrodkami sztuki w UE. Założył Stowarzyszenie Kulturalne "Pocztówka", w którym tworzy autorskie projekty edukacyjne i spektakle teatralne. W roku 2007 wspólnie z Jankiem Kochanowskim powołał nową formację teatralną A3Teatr Kolekcjonerzy Wzruszeń.

Opis zajęć:

Działania warsztatowe dla grupy prowadzone będą w oparciu o metodę pracy aktorskiej charakterystyczną dla teatru Kantora, kontynuowaną później przez Teatr Cinema.

Metoda obejmuje - minimalizm środków, skupienie, zabawę sprzecznymi skojarzeniami, nadawanie codziennym czynnościom rangi aktu, itd.

Celem warsztatów jest poszukiwanie najodpowiedniejszego języka ekspresji aktorskiej, a także zapoznanie uczestników warsztatów z metodą pracy nazywaną minimal art`em scenicznym.

Przebieg pracy:

Na bazie grupowych oraz indywidualnych improwizacji budowane będą etiudy podporządkowanie jednemu, wspólnemu celowi - ekspresji słowa i ekspresji ciała. Stworzone tą metodą formy improwizowanej wypowiedzi uczestników, ukazywać będą ich indywidualne predyspozycje, potencjał oraz indywidualną emocjonalność fizyczną.

Podczas improwizacji, dzięki świadomemu przetworzeniu tematu konstruuje się nadmiar etiud, by z każdym następnym krokiem prowadzić do ich ograniczenia i eliminacji, do esencji, do minimal art aktu aktora. Szukając emocjonalnych uzasadnień aktor posługuje się zagubieniem, niepokojem, które pomagają odnaleźć właściwą drogę psychiki i działania danej postaci.

Całość prowadzi do umiejętności samodzielnego przeprowadzania tego procesu, w każdym z zaproponowanych tematów i poddaniu go ocenie na drodze ja/aktor-temat, ja-widz.

Każdorazowo warsztaty oparte na metodzie "minimal art" przybierają inne formy. Jest to logiczna konsekwencja zasady, że ludzie uczestniczący w procesie wnoszą nowe jakości i potrzeby.

Metoda "minimal art" stanowi doskonałe uzupełnienie metod istniejących jako narzędzie do pracy aktora we współczesnym teatrze.

Kontakt:

biuro@a3teatr.pl

Joanna Kiljan, tel. 0 660 433 463

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji