Artykuły

Stanisław Wyspiański wg Grzegorzewskiego

"La Boheme" w reż., Jerzego Grze­gorzewskiego - najnowsze przedsta­wienie Teatru Studio (PKiN) - bę­dzie grane w marcu jeszcze dziś i ju­tro o godz. 19. Scenariusz oparty jest na tekstach Stanisława Wyspiańskie­go ("Wesele" i "Wyzwolenie") połą­czonych ze sobą w jedną całość. Prolog rozgrywa się w atelier teatru, aktorzy siedzą na galerii, przy ka­wiarnianych stolikach śpiewając piosenki Leona Schillera. Atmosfera ma przypominać klimat artystycz­nej cyganerii.

- Sztuka stawia pytanie o miejsce, rolę i możliwości artysty w dzisiej­szych czasach - mówi reżyser - Jest wypowiedzią na temat sztuki - jej si­ły i jej niemocy.

To przedstawienie w intencji twórców ma być także melancholijnym hołdem złożonym epoce Wyspiańskiego, portretem artystów z początku wieku, wspomnieniem artystycznej cyganerii. Wspaniałą muzykę do "La Boheme" napisał krakowski kompozytor, Stanisław Radwan. Twórcą scenografii w "La Boheme" jest Jerzy Grzegorzew­ski i Barbara Hanicka, także autor­ka pięknych kostiumów do spekta­klu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji