Artykuły

Warszawa. Telekamery 2010 rozdane

Już po raz 13. zostały wręczone Telekamery, nagrody przyznawane przez tygodnik telewizyjny "Tele Tydzień". W warszawskim hotelu Hilton zebrały się gwiazdy polskiego "małego ekranu" oraz sceny muzycznej.

Laureatką Telekamery w kategorii osobowość została Anita Werner. - To dla mnie najcenniejsza nagroda bo to oznacza, że widzowie chcą mnie oglądać - mówiła odbierając statuetkę.

Prezenterką pogody, do której powędrowała Telekamera 2010 w tej kategorii została Dorota Gardias.

Za najlepszy kanał sportowy widzowie uznali Eurosport, tuż za nim znalazł się Polsat Sport i TVP Sport.

W kategorii sportowej uhonorowano też najlepszego komentatora sportowego. Został nim Mariusz Kurzajewski.

Za najlepszy program rozrywkowy uznano już po raz drugi "Mam talent!".

Telekamera 2010 w kategorii kanał informacyjny. Laureatem został kanał TVN24.

W tym roku doszły nowe nominacje. Dziewiczym laureatem w kategorii kanał popularno-naukowy został National Georgaphic.

Hitem wieczoru była kategoria kanał dziecięcy. Dorota Zawadzka, znana bardziej jako Super Niania, wręczyła statuetkę w tej kategorii na ręce producentów kanału Disney Chanel.

Teleturniejem Telekamer 2010 został teleturniej TVP "Jaka to melodia?". Robert Janowski był dumny ze swojego programu, który jest równolatkiem gali. Pojawia się też już od 13 lat.

Telekamera 2010 w kategorii kanał filmowy został HBO. Bez wątpienia widzowie docenili dobre produkcje ukazujące się na antenie HBO i brak reklam.

Nie wzbudził zdziwienia laureat w kategorii serial zagraniczny - "Dr House". Już podczas wyczytywania nominacji rozległy się brawa na dźwięk nazwy uhonorowanego serialu.

Miedzy tymi "standardowymi" Telekamerami, została wręczona specjalna - Złota Telekamera. Laureatem, wybranym bez głosowania, za całokształt twórczości na antenie telewizyjnej, został Szymon Majewski. - Bardzo chcę żebyśmy się kochali z Woronicza. Przecież wszyscy jesteśmy telewizją! - mówił odbierając nagrodę.

Za najlepsza adaptację serialu zagranicznego widzowie uznali serial "Brzydula", emitowany na antenie TVN.

"Barwy szczęścia" już po raz drugi otrzymały statuetkę w kategorii serial polski oryginalny.

Telekamerę w kategorii muzyka wręczyła Dorota "Doda" Rabczewska. - Zawsze gdy jestem na plaży mam go w staniku - mówiła Doda ogłaszając, że laureatem został nie kto inny jak Andrzej "Piasek" Piaseczny!

Na sam koniec scenarzyści gali postanowili ogłosić wyniki w kategorii aktor i aktorka. Znów na scenie pojawiły się gwiazdy TVN. Statuetki powędrowały do serialowej pary "Brzyduli". Najlepszym aktorem został Filip Bobek. Najlepsza aktorką widzowie uznali Julię Kamińską [na zdjęciu]. - Tak długo siedziałam na tym krzesełku, że zapomniałam co mam ewentualnie powiedzieć - mówiła wzruszona laureatka, kończąc tym słowami 13. galę Telekamer.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji