Artykuły

Łódź. "Survival" Blocka wg Sass u Jaracza

W najbliższą sobotę, 9 stycznia, odbędzie się premiera prasowa spektaklu "Survival" (na zdjęciu) Simona Blocka w reż. Barbary Sass.

"Survival" jest gorzką satyrą, ironicznym obrazem "sztuki przetrwania", doskonale opisującym stosunki panujące we współczesnym biznesie medialnym. Autor niezwykle zręcznie i wielowymiarowo nakreślił charaktery swoich bohaterów, pragnących, niemalże za każdą cenę i każdym sposobem, osiągnąć sukces. Bezwzględna walka o własną pozycję, swoje "być albo nie być" przekłada się na karykaturalną rywalizację, powszechny brak zaufania, zawiści, konflikty, intrygi, manipulację, a przede wszystkim groteskowo służalcze zabieganie o względy i uznanie przełożonych. Block wyjątkowo celnie pokazuje nie tylko rzeczywisty mechanizm rządzący telewizją, ale i łatwość, z jaką niezależni dotąd ludzie temu systemowi się poddają.

Simon Block jest angielskim dramatopisarzem młodego pokolenia, uważanym za wnikliwego obserwatora współczesnej brytyjskiej rzeczywistości, która, jak się okazuje, ma swoje odniesienia także i w naszym kraju. Uznany już przez światową krytykę Block debiutował stosunkowo niedawno, w 1995 roku, sztuką "Not A Game For Boys". Potem powstały dramaty "Chimps" (1997), "Place At The Table" ("Survival", 2000) i "The Chain Play" (2001). Jest również autorem scenariuszy do filmów fabularnych, m.in. "Pilgrim's Rest", "Shooting of Thomas Hurndall" oraz seriali telewizyjnych "Sprawy inspektora Lynleya" ("Inspector Lynley Mysteries"), "Żądza krwi" ("Wire in the Blood"), "Nowe triki" ("New Tricks"), "Hotel Babylon".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji