Artykuły

Na scenie i obok sceny

Prapremierę sztuki Ireneusza Iredyńskiego "Teatr" w pierwszą rocznicę śmierci autora przygotowała Warszawska Wszechnica Literatury. W czwartek 18 grudnia, w auli Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu 87/89, o godz. 17 sztukę tę w formie czytanej zaprezentują: reżyser Wieńczysław Gliński i autorzy słowa wstępnego: Sława Bardijewska i Krzysztof Pysiak.

Dramaturgię współczesna pokazują także Warsztaty Dramaturgii Współczesnej w formie spektaklu. Inicjatorami Warsztatów są Wydział Kultury i Sztuki Urzędu m. st. Warszawy i dyrekcja wraz z zespołem Teatru "Rozmaitości". 15 bm. w sali Domu Cechu Krawców przy Krakowskim Przedmieściu 41 odbędzie się przedstawienie komedii Henryka Bardijewskiego "Skrzydła". W repertuarze są. także sztuki: "Czyżby" Jacka Janczarskiego i "Orfeusz" Anny Świrszczyńskiej. Informacje co do terminów spektakli; Teatr "Rozmaitości" tel. 28-06-38.

Scena na Woli Teatru Narodowego od 12 bm. przedstawia w nowej inscenizacji komedię Moliera "Szelmostwa Skapena" Reżyseria Lech Komarnicki, scenografia Krzysztof Pankiewicz, w rolach głównych: Paweł Galia, Gustaw Kron, Stanisław Mikulski.

W Teatrze Dramatycznym w Elblągu odbyła się premiera sztuki "Tramwaj zwany pożądaniem" T. Williamsa, w reżyserii Jana Sycza, a na Scenie Impresaryjnej teatru w Tarnowie występuje Teatr Ognia i Papieru Grzegorza Kwiecińskiego, laureata tegorocznej Nagrody im. S. Wyspiańskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji