Artykuły

Kraków. Moskwa-Pietuszki w Solveyu

Centrum Sztuki Współczesnej Solvey zaprasza 18 grudnia o g. 18 na spektakl "Moskwa-Pietuszki-W.Jerofiejew (fragmenty)" w wykonaniu Wojciecha Michno z Teatru1 M.I.S.T.

Spektakl jest oparty na tekstach Williama Shakespeare'a, Juliusza Słowackiego,

Jaroslava Haszka, Wieniedikta Jerofiejewa i Bohumila Hrabala i jest przedsięwzięciem teatralnym Teatru "MIST".

Akcja spektaklu jest podrożą sceniczną do świata wybranych spektakli Teatru "MIST".

Tym razem jest to jednak - inaczej niż w pierwotnych inscenizacjach - świat zdeformowany i zniekształcony, przesycony absurdem i groteską.

Teatr "MIST" istnieje od 1994 roku. Jego założycielem jest Stanisław Michno - aktor i reżyser, współpracujący z krakowskimi teatrami od 1964 roku. W 1981 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie przez pięć lat pracował w Teatrze polskim w Chicago.

Od 1986 był aktorem Teatru " Cricot 2", a po śmierci Tadeusza kantora ( 1990) współtworzył zespół " Aktorzy Teatru Cricot 2". W 1994 stworzył własny teatr.

Bohaterem spektakli Teatru " MIST" zawsze jest człowiek niepośledni, nawiedzony. Wachlarz typów jest szeroki - od mistyków rodem z Dostojewskiego poprzez buntowników aż do sowizdrzałów. Spektakle Stanisława Michno cechuje nastrój łagodnej ironii, tragikomiczna atmosfera, pobłażliwość dla błądzących bohaterów. Pewna dwuznaczność wizji świata łączy się z wiarą w niepodważalność określonych zasad moralnych i filozoficznych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji