Artykuły

Łódź. Po premierze "Juliusza Cezara" z dodatkami

Premiera opery Georga Friedricha Haendla "Juliusz Cezar" odbyła się w sobotę na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. To pierwsza w historii łódzkiej sceny operowej realizacja tegoprzedstawienia i dopiero trzecia po wojnie inscenizacja tej opery w Polsce.

Spektakl przygotowano z okazji 250. rocznicy śmierci Georga Friedricha Haendla. Przedstawienie - zdaniem realizatorów - jest także wyjątkowe, bowiem po raz pierwszy realizacja spektaklu jest koprodukcją trzech łódzkich uczelni artystycznych. Zaangażowani zostali studenci Akademii Muzycznej, Akademii Sztuk Pięknych oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i

Teatralnej w Łodzi. Na scenie występują młodzi śpiewacy, a animację przygotowali studenci "filmówki".

Do realizacji "Juliusza Cezara" łódzkiemu TW udało się pozyskać wybitnych znawców, praktyków muzyki i śpiewu epoki barokowej, Paula Esswooda (kierownictwo muzyczne) oraz jego ucznia - Artura Stefanowicza (reżyseria).

Łódzkiej premierze towarzyszy niecodzienna atrakcja - gra gomputerowa "Spiskowcy w operze", która dostępna jest na stronie internetowej Teatru Wielkiego. Jej uczestnicy mogą wcielić się w rolę

Cezara. Na jego życie czyhają ukryci pod różnymi postaciami spiskowcy. Aby ochronić Cezara przed śmiercią, gracz powinien wykazać się zręcznością, wiedzą i sprytem. W ten sposób TW w Łodzi chce zachęcić młodych ludzi do poznania opery.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji