Artykuły

Ogórkom na przekór

WPRAWDZIE większość przybytków Melpomeny urlopuje, ale mimo to - ogórkom na przekór - otrzymujemy ciekawe meldunki teatralne z różnych stron kraju. I tak - wydarzeniem sezonu na scenie Teatru Dramatycznego w Koszalinie stali się "Emigranci" Sławomira Mrożka z gościnnym występem artystów warszawskich - Józefa Fryźlewicza (który kapitalnie gra XX i jest nadto reżyserem spektaklu) oraz Wojciecha Pastuszko (gra postać AA), Jeśli dodamy, iż w repertuarze sceny koszalińskiej figuruje "Cesarz" Ryszarda Kapuścińskiego) w reżyserii Kazimierza Tałaja, to stwierdzimy, iż warto podczas letnich nadmorskich wędrówek zawadzić o Koszalin.

Nie słabnącym powodzeniem na scenie Teatru Dramatycznego w Legnicy cieszy się barwny spektakl bajkowy dla dzieci "Straszny smok" Macieja Staropolskiego w reżyserii Jacka Medweckiego.

A teraz powróćmy do stolicy i odnotujmy występ w królewskim Teatrze Na Wyspie w Łazienkach zespołu "Rozmaitości" z "Warszawianką" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Ludwika Rene. Był to uroczy wieczór, godny króla Stasia!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji