Artykuły

Chorzów. Grupa Szalonych Mimów w Rozrywce

15 grudnia w ramach drugiej edycji projektu Entrée w Teatrze Rozrywki w Chorzowie wystąpi Grupa Szalonych Mimów ze spektaklem "Opowieści strychowe" Mała Scena, godz. 19.30

Spektakl "Opowieści Strychowe" powstał w wyniku twórczej pracy Grupy Szalonych Mimów, która to istnieje od marca 2008. Skonstruowany jest w konwencji eksperymentu teatralnego, łączącego w sobie elementy teatru ruchu, pantomimy, teatru zabawy a nawet teatru słowa. W przedstawieniu odnaleźć można wpływy koncepcji Creiga traktującej o konieczności "ulalkowienia" aktora, wpływy Szajny i Grotowskiego, wpływy koncepcji "przedmiotu każdego". Inspiracją do stworzenia spektaklu była refleksja nad losem człowieka żyjącego wespół ze "sztucznością", maszyną, komputerem. Współcześnie spotykamy się ze zjawiskiem, kiedy to komputer czy maszyna zastępują nas, wyręczają.

***

Projekt Teatru Rozrywki- Entrée przygotowany został z myślą o młodych artystach niezależnych. Pragniemy wesprzeć ich dążenia udostępniając sprzęt i profesjonalną obsługą techniczną Małej Sceny.

W okresie październik 2009-styczeń 2010 będziemy na niej prezentować spektakle i zdarzenia artystyczne zakwalifikowane do udziału w Entrée. Po każdej z prezentacji twórcy wezmą udział w spotkaniu z publicznością, członkami jury i przedstawicielami mediów, podczas którego odpowiedzą na pytania dotyczące prezentacji.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji