Artykuły

Opowieść pani Heleny

"Titi i Nunu" z piosenkami.

Jakie bajki opowiadała swoim wnukom Helena Modrzejewska, słynna aktorka teatralna żyjąca na przełomie XIX i XX wieku? Jeśli ktoś chciałby je poznać, powinien koniecznie wybrać się do legnickiego teatru.

Właśnie w Dzień Dziecka po raz pierwszy będzie można zobaczyć przedstawienie, które powstało na podstawie bajki napisanej przez panią Helenę dla jej wnuczka Feliksa - "Titi, Nunu i Klembolo, czyli przygody dwóch liliowych chłopczyków i psa o sześciu nogach". Janusz Chabior, reżyser przedstawienia, skrócił tytuł do dwóch słów: "Titi i Nunu".

Tytułowi Titi i Nunu są braćmi, którzy wyruszają w podróż w poszukiwaniu tajemniczego źródła, mającego zmyć z nich piętno grzechu. Podczas wędrówki spotkają Dzieciożerców, trafią- trochę jak Guliwer - do kraju olbrzymów, poznają sześciołapego psa Klembolo, Futrzaki, Muchę i Żabę.

W przedstawieniu nie zabraknie piosenek (teksty napisał Janusz Chabior), scenografię przygotowała Małgorzata Bulanda. A wystąpią m.in.: Tomek Radawiec (Titi), Krzysztof Damian Boczkowski (Nunu), Joanna Gonschorek (ich mama), Lech Wołczyk (ich tata), Gabriela Fabian (babcia Modrzejewska).

Premiera przygotowana na Dzień Dziecka, czyli w najbliższą niedzielę, rozpocznie się o godz. 16. Kolejne spektakle grane będą od wtorku do przyszłego piątku o godz. 11, a w następną sobotę o godz. 16. Bilety na niedzielną premierę są po 10 (ulg.) i 15 zł. Na dalsze spektakle kosztować będą 9 i 12 zł.

Bilety

NA PREMIERĘ

"TITI I NUNU" W LEGNICY

Mamy podwójne zaproszenie na premierowy spektakl dla dzieci "Titi i Nunu" w najbliższą niedzielę o godz. 16 w legnickim Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej (Rynek, Duża Scena). Otrzymuje Czytelnik, który pierwszy dodzwoni się dziś o godz. 12.25 do naszej wrocławskiej redakcji pod nr tel. (0-71) 372 45 25. Zaproszenie będzie do odebrania przed spektaklem w kasie legnickiego teatru po okazaniu tego wydania naszej "Gazety Co Jest Grane".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji