Artykuły

Poznań. Premiera "Tysiąc kolorów" i "Nienasycenie" w Polskim Teatrze Tańca

Premierowe spektakle "Tysiąc kolorów" i "Nienasycenie" zaprezentuje w niedzielę w Poznaniu Polski Teatr Tańca. W projekcie "Tysiąc kolorów" japońska artystka Takako Matsuda wykorzystała mazurki i preludia Fryderyka Chopina.

Takako Matsuda podczas wtorkowej konferencji w Poznaniu zwróciła uwagę na egzystencjalną wymowę spektaklu i na to, w jaki sposób dotyka on niedostrzeganej na co dzień istoty przemijania.

- "Tysiąc kolorów" dotyczy tysiąca odcieni życia. Czasem nasze życie ma jeden kolor, ale, gdy zdarza się w nim coś ważnego, te kolory się zmieniają. Ten spektakl opowiada o tęsknocie za utraconym dzieciństwem, życiem, uczuciami. Inspiracją była muzyka Chopina, przepełniona atmosferą melancholii i tęsknoty - powiedziała PAP Takako Matsuda.

Artystka pochodzi z Japonii, ukończyła New York University oraz Tish School of the Arts. Studiowała balet, taniec współczesny, butoh i sztukę aktorską. Z Polskim Teatrem Tańca współpracuje od 2008 roku.

Spektakl w Studio Polskiego Teatru Tańca poprzedzi projekt "Nienasycenie" w choreografii Pawła Matyasika i projekcja filmu przygotowywanego w trakcie realizacji projektu autorstwa Liliany Owoc-Pierzchały.

Jak przypomniała w czasie konferencji Jagoda Ignaczak, rzecznik Polskiego Teatru Tańca, projekt miał mieć swoją premierę w czerwcu, podczas "Nocy premier PTT", wtedy nie doszło jednak do realizacji spektaklu. W niedzielę widzowie obejrzą wersję przygotowaną od nowa i wzbogaconą o dodatkowe elementy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji