Artykuły

Chorzów. Wieczór z projektami "Entrée"

30 listopada o godzinie 19.30 odbędzie się kolejny wieczór 2 edycji Obserwatorium Artystycznego Entrée podczas którego zobaczymy dwa spektakle - "Shoah"Teatru Klinika i "Usługi Płatne, czyli cała Polska plecie dzieciom" mufmi teatru tanca.

Teatr Klinika

"Shoah"

Spektakl "SHOAH" Teatru Klinika [na zdjęciu] to nowe odczytanie biblijnych historii, poszukiwanie motywacji, ciemnej strony wyidealizowanych bohaterów. Postacie wpisane zostały w realia obozu koncentracyjnego. Jest to zatem opowieść nie tylko o Bogu, ale przede wszystkim o strachu, bólu, trudności w dokonywaniu wyborów, zdolności do poświęceń, wyczerpaniu i stratach.

Swoja premierę spektakl miał w marcu 2009 i od tamtego czasu zdążył już zagościć na scenach Śląska, zdobywając uznanie m. in. podczas Festiwalu Młodych HELIKON w Chorzowie oraz XX Festiwalu Teatralnego Batorego w Chorzowie oraz zwycięstwo w przeglądzie regionalnym "FAMA 2009", udział w VI Festiwalu Teatrów Ogródkowych "W Alejach" w Częstochowie.

W spektaklu wykorzystano fragmenty Biblii, piosenek Jacka Karczmarskiego, "Tryptyku rzymskiego" Jana Pawła II oraz poezji twórców związanych z Gettem Łódzkim oraz obozami zagłady.

Teatr Klinika to grupa absolwentów III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Chorzowie, współpracujących ze sobą już od 3 lat, mających na swym koncie 7 premier.

www.myspace.com/teatrklinika

***

Mufmi_Anna Piotrowska

"Usługi Płatne, czyli cała Polska plecie dzieciom"

Zabierz mnie stąd, tam gdzie nie ma karpia. Opowiedz mi brednie słyszane codzienne. Popleć, przepleć, rozpleć... Poczytaj mi...

Niezwykła osobowość, żywiołowy temperament i ogromne wyczucie artystyczne są siłą napędową Anny Piotrowskiej - tancerki, choreografa, instruktorki tańca, która poprzez reżyserowane przez siebie przedstawienia konsekwentnie realizuje hasło budzenia rozumu z głębokiego snu codzienności. Śmiało można ją zaliczyć do grona najzdolniejszych choreografów młodego pokolenia, a jej spektakle do godnych uwagi wydarzeń kulturalnych.

W wielu spektaklach Piotrowska wykorzystuje związki malarstwa i teatru, kreując nowatorskie rozwiązania i skojarzenia. Zmienia naturę rzeczy, prowokuje i zaskakuje.

"mufmi teatr tańca" to kolejna część w rozwoju artystycznym Anny Piotrowskiej i jej grupy. Teatr działa przy Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa. Jest to kontynuacja rozwoju artystycznego Teatru Tańca Dystans założonego przez Annę Piotrowską w 1995 r.

***

Projekt Entrée przygotowany jest z myślą o młodych artystach niezależnych. Pragniemy wesprzeć ich dążenia udostępniając sprzęt i profesjonalną obsługą techniczną Małej Sceny Teatru Rozrywki.

W okresie październik-grudzień 2009 na Małej Scenie prezentować będziemy spektakle i zdarzenia artystyczne zakwalifikowane do udziału w Entrée. Po każdej z prezentacji twórcy wezmą udział w spotkaniu z publicznością, członkami jury i przedstawicielami mediów, podczas którego odpowiedzą na pytania dotyczące prezentacji.

Entrée to konkurs, którego zwycięzcę wybierze Jury powołane przez Teatr Rozrywki. Nagrodą Główną jest półroczna rezydencja na Małej Scenie Teatru Rozrywki połączona z profesjonalną produkcją premierowego spektaklu, jego prezentacją i promocją.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji