Artykuły

Troja moja miłość

Premiera w Legnicy.

Najnowsza premiera legnickiego zespołu teatralnego nosi tytuł "Troja, moja miłość". Tekst Pawła Kamzy (również reżysera przedstawienia) powstał na podstawie sztuk Eurypidesa.

Kanwą "Troi, mojej miłości" stały się trzy dramaty: "Trojanki", "Hekabe", "Ifigenia w Aulidzie". Z dawnych czasów zachował się tylko trzeci, ostatni dramat - "Trojanki". Przyjmuje się więc, że dwie poprzednie tragedie opierały się na micie wojny trojańskiej.

Paweł Kamza tytułem swojego spektaklu nawiązuje do filmu "Hiroszima, moja miłość" Alaina Resnais'a. Akcja sztuki toczyć się będzie w XX-wiecznej Europie, gdzieś na południu.

- Historia opowiada dzieje dwóch rodów żyjących razem, zgodnie w jednym mieście - mówi Paweł Kamza.

Ślub biorą syn głowy rodu Trojan z córką naczelnika Greków, w trakcie zaślubin dojdzie do zatargu, który stanie się początkiem wojny.

W spektaklu wystąpią: Lech Wołczyk jako Priam, Janusz Chabior jako Agamemnon, Katarzyna Dworak-Wolak w roli Kasandry, Ola Maj jako Poliksena. Hektora zagra Tadeusz Ratuszniak, Parysa Marek Sitarski, Ifigenię Gabriela Fabian.

Scenografię zaprojektowała Małgorzata Bulanda, muzykę skomponował Paweł Moszumański, autorem ruchu scenicznego jest Witold Jurewicz. Premiera rozpocznie się jutro o godz. 19, bilety kosztują 25 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji