Artykuły

Polska rodzina i teatr w fotografii

Monodram, spektakl, recital, wernisaż wystawy fotograficznej. To wszystko w sobotę w Spichlerzu Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Piastowskiej.

Gościem Poligonu Teatralnego, który rozpocznie się o godz. 18, będzie Teatr Kreatury z Gorzowa Wielkopolskiego, jeden z najbardziej znanych offowych teatrów w Polsce, uczestnik wielu festiwali i przeglądów teatralnych, laureat nagród, w tym Offeusza za rok 2002, podczas poznańskiego festiwalu Malta. To grupa działająca od 15 lat przy Grodzkim Domu Kultury, od dwóch lat współpracuje z Sopocką Sceną "Off de BICZ". Reżyserem, kierownikiem artystycznym i założycielem teatru, który tworzą m.in. studenci, jest Przemek Wiśniewski.

Podczas sobotniego wieczoru usłyszymy monodram "A dzieci nie chcę mieć" w wykonaniu Katarzyny Pielużek wg prozy Aglaji Veteranyi, pisarki i aktorki pochodzenia rumuńskiego (reż. Przemek Wiśniewski). Autorka przejmująco mówi o doświadczeniach dziecka dorastającego wśród cyrkowców. "Miejski kraul", spektakl na podstawie opowiadań Sławomira Snutego (reż. Przemek Wiśniewski) bierze na warsztat relacje w polskiej rodzinie, nasączonej goryczą, próżnością i problemami emocjonalnymi, jej religijność i zakłamanie. Aktorzy kreują śmieszno-straszny portret Polaków. W programie wieczoru również recital piosenki poetyckiej Elżbiety Kuczyńskiej, oraz wystawa fotografii Przemka Wiśniewskiego. Wstęp na imprezę 5 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji