Artykuły

Warszawa. Finał Ataku Śpiewaczego w Syrenie

Przy Litewskiej dobiega końca pierwsza edycja Ataku Śpiewaczego, czyli przeglądu aktorskich recitali.

Atak Śpiewaczy - koncert Grupy MoCarta "Dla Elizy", monodram Anny Sroki "Lady Day - Billie Holiday", Teatr Syrena, ul. Litewska 3, bilety: 55 - 70 zł, rezerwacje: tel. 22 696 84 61, piątek (20.11), sobota (21.11) godz. 19.

Przy Litewskiej dobiega końca pierwsza edycja Ataku Śpiewaczego, czyli przeglądu aktorskich recitali. Wojciech Malajkat zaprosił artystów w różnym wieku, o odmiennych temperamentach, których łączy zamiłowanie do dobrych tekstów i niebanalnej interpretacji. Niestety, w ostatniej chwili swoje koncerty odwołała Barbara Krafftówna. Na szczęście innych scenicznych osobowości nie zabraknie.

W piątek w Syrenie pojawi się Grupa MoCarta - kwartet smyczkowy, który z ironią i dystansem traktuje muzykę poważną. Członkowie grupy dowolnie łączą gatunki, bawią się konwencjami, swobodnie wykorzystują znane motywy. A wszystko po to, by zaskoczyć, a przede wszystkim rozśmieszyć widza. Grupa w składzie: Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk, zagra w Syrenie "Dla Elizy". W programie znajdą się najnowsze skecze zespołu, ale także numery, które publiczność zna i lubi.

Natomiast w sobotę z muzycznym monodramem "Lady Day - Billie Holiday" wystąpi Anna Sroka. Będzie to opowieść o jednym z ostatnich koncertów czarnoskórej wokalistki, rodzaj spowiedzi, próba podsumowania artystycznego i prywatnego życia.

Akcja rozgrywa się w 1958 r. 43-letnia Holiday ostatni raz staje na scenie. Niedługo później trafi do szpitala z powodu dolegliwości serca i marskości wątroby. Umrze w dramatycznych okolicznościach.

Wspomnienia artystki ułożą się we wzruszającą i chwilami zabawną historię dobrze oddającą słowa Holiday: "Człowiek jest sumą tego, co przeżył".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji