Artykuły

Warszawa. Plebiscyt Złota Piątka rozstrzygnięty

Tele Rzeczpospolita ogłosiła rozstrzygnięcie plebiscytu Złota Piątka. Pierwsze miejsce zajęła Krystyna Feldman (na zdjęciu).

Szanowni Czytelnicy,

Po raz dwunasty został rozstrzygnięty nasz plebiscyt Złota Piątka. Otrzymaliśmy ponad 3 tysiące głosów, znacznie więcej niż przed rokiem.

To był rok Krystyny Feldman, która znakomitą rolą Nikifora podbiła serca widzów, ale i zdobyła wysokie oceny krytyków. Najważniejsze, że pani Krystyna jest w znakomitej formie - gdy umawialiśmy się na uroczystość odbioru złotej odznaki, okazało się, że bez przerwy gra główne role w swoim macierzystym Teatrze Nowym w Poznaniu, a "wolne chwile" wypełniają jej próby "Fausta".

Poznański Nowy to prawdziwa "kuźnia kadr" naszego konkursu. Laureatka drugiego miejsca - Danuta Stenka, też związana była z tą sceną. W ubiegłym roku aktorka zagrała w polskiej komedii romantycznej "Nigdy w życiu", na którą publiczność waliła do kin drzwiami i oknami. Partnerował jej Artur Żmijewski, więc trudno się dziwić, że i jego wyróżnili Czytelnicy. Kinową parę rozdzielił Wojciech Mann. Zapisuje się on w historii naszego wyróżnienia jako pierwszy trzykrotny zdobywca złotej odznaki "TeleRzeczpospolitej". Wysoka lokata redaktora Manna to zapewne nie tylko kolejny dowód sympatii, ale i przejaw radości, że wraz z Krzysztofem Materną wrócili do telewizji publicznej. Dla Ireny Santor to już drugie "złoto". Mimo że piosenkarka nie śpiewa dla nas tak często, a na małym ekranie pojawia się rzadko, ciągle mamy ją w życzliwej pamięci.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji