Artykuły

Kalifornia. Polska Jesień Teatralna

15 listopada rozpoczęła się w Kalifornii Polska Jesień Teatralna. W ciągu trzech tygodni, w ramach trwającego Roku Grotowskiego 2009 i Roku Heleny Modrzejewskiej, w Los Angeles i Orange County odbędą się spotkania z polskimi i amerykańskimi reżyserami i aktorami, międzynarodowa konferencja, wykłady, panele dyskusyjne, koncerty, sesje warsztatowe i spektakle w wykonaniu TR Warszawa i wrocławskiego Teatru ZAR.

Podczas Polskiej Jesieni Teatralnej Teatr ZAR i TR Warszawa wezmą udział w UCLA Live Festival - ósmej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego w Los Angeles (wrzesień-grudzień 2009), najbardziej prestiżowej imprezie na Zachodnim Wybrzeżu.

18 i 19 listopada TR Warszawa zaprezentuje amerykańskiej publiczności "T.E.O.R.E.M.A.T." (na zdjęciu)

1 grudnia na deskach Royce Hall będzie natomiast miała miejsce amerykańska premiera Tryptyku "Ewangelie dzieciństwa": 1. "Ewangelie dzieciństwa. Uwertura",

2. "Cesarskie cięcie. Próby o samobójstwie", 3. "Anhelli. Wołanie wrocławskiego" Teatru ZAR. Kolejne prezentacje Tryptyku odbędą się 2 i 3 grudnia.

23 listopada na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine będzie miała miejsce międzynarodowa konferencja Performer. 20 lat później. Do udziału w Konferencji zostali zaproszeni artyści i naukowcy, którzy dwadzieścia lat wcześniej uczestniczyli w konferencji prowadzonej przez Jerzego Grotowskiego na tej samej uczelni.

Studenci Uniwersytetu Kalifornijskiego i Loyola Marymount University w Los Angeles oraz Pomona College w Claremont wysłuchają wykładu Grotowski wobec (polskiej) tradycji teatralnej, natomiast w Klubie Kultury im. Heleny Modrzejewskiej odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Jarzyną i aktorami TR Warszawa oraz dyskusja z zaproszonymi gośćmi pod hasłem Rok Grotowskiego w Kalifornii.

Kuratorem projektu jest Joanna Klass, dyrektor Roku Grotowskiego 2009 (Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu) i dyrektor artystyczna interdyscyplinarnej organizacji pozarządowej Arden2 z Los Angeles, która zajmuje się wymianą artystyczną pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską.

Projekt jest realizowany przy wsparciu: Instytutu Grotowskiego, Miasta Wrocław, Instytutu Adama Mickiewicza, Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Los Angeles, UCLA Live, Trust for Mutual Understanding i Miasta Los Angeles.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji