Artykuły

Warszawa. Recital Doroty Osińskiej

Z recitalem "Wpadłam na chwilę" wystąpi 25 stycznia w teatrze Rampa młoda, ale już uznana wokalistka Dorota Osińska [na zdjęciu].

- Jest subtelna, drobna. Nie pasuje do modelu obecnie lansowanej gwiazdy agresywnej i wulgarnej - mówi o Dorocie Osińskiej kompozytor Włodzimierz Korcz. - Przy swojej "maleńkości" ma niezwykły potencjał, siłę ekspresji i umiejętność wyrażania emocji.

26-letnią wokalistkę znany kompozytor promuje już od kilku lat. Po raz pierwszy usłyszał ją, kiedy miała 17 lat. - Nieprzeciętny głos Osińskiej zrobił na mnie wielkie wrażenie - dodaje Włodzimierz Korcz.

Dorota Osińska zdobyła też uznanie Magdy Umer, Wojciecha Młynarskiego i Ewy Demarczyk (jest laureatką nagrody Ewy Demarczyk na Konkursie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2003 roku).

Uznanie w oczach krytyków i publiczności przyniosła jej rola kataryniarza w spektaklu "Sztukmistrz z Lublina" w reżyserii Jana Szurmieja w teatrze Rampa. W zeszłym roku Polskie Radio wydało jej pierwszą płytę "Ida". W swoim repertuarze młoda wokalistka ma piosenki do tekstów m.in. Osieckiej, Przybory, Gałczyńskiego z muzyką Włodzimierza Korcza.

Początek koncertu o godz. 19.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji