Artykuły

Kalisz. Reprezentanci kultury nagrodzeni

Doroczne nagrody kulturalne rozdane. Uroczystość ich wręczenia, która odbyła się w Sali Recepcyjnej ratusza, połączona została tradycyjnie z Inauguracją (kolejnego) Roku Kulturalnego

Zebrani uczcili minutą ciszy pamięć osób zasłużonych dla kaliskiej kultury, które odeszły w ostatnich miesiącach - Jana Tarasina, księdza Stanisława Potapczuka i Wacława Klepandego (...) Jednak najważniejszą chwilą czwartkowych uroczystości było wręczenie nagród kulturalnych. Przypomnijmy, że od dziesięciu lat przywilej zgłaszania kandydatów do nagród, zgodnie z obowiązującym prawem lokalnym, posiadają stowarzyszenia związki i grupy twórcze, instytucje kultury i szkolnictwa artystycznego, przedstawiciele mediów, a także kaliscy radni (...)

W rezultacie kilkadziesiąt osób odebrało doroczne nagrody i wyróżnienia Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w minionym sezonie kulturalnym.

Lista wybranych laureatów:

TEATR:

- Igor Michalski, dyrektor naczelny i artystyczny kaliskiego Teatru za szczególnie wyszukany wyjątkowo ciekawy i bogaty repertuar Kaliskich Spotkań Teatralnych.

- Lech Wierzbowski, za udział w spektaklu "Ludzie i anioły".

- dr Maciej Michalski, Włodzimierz Garsztka, za organizację w Kaliszu obchodów "Roku Jerzego Grotowskiego", które odbiły się szerokim echem w Polsce.

- Nagrodę rzeczową otrzymał Wojciech Dutłow, uczeń Gimn. Specjalnego przy ZS nr 11, uczestnik szkolnego teatrzyku Stokrotki (...)

TANIEC:

- Aurelia i Piotr Sieraszewscy założyciele grupy tanecznej Flick, z okazji 20-lecia działalności.

- Anna Wytych - Wierzgacz, tancerka, choreograf, pracownik PPSKAK, założycielka zespołu tańca współczesnego Studnia, organizatorka spektakli tanecznych m.in. z okazji "Nocy Teatrów", Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych, Dni Tańca w PPSKAK, a także w ramach Multi Art Festh/al.

- Małgorzata Kałędkiewicz, aktorka, pedagog w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury, za organizację inscenizacji performance "Ulica Sztuk Rozmaitych" odbywających się w ramach święta Miasta Kalisza (...)

MECENAS KULTURY :

Wielkopolska Spółka Gazownictwa, Sp. z o o. z siedzibą w Poznaniu za przyjęcie roli strategicznego sponsora tegorocznego koncertu "Pod Niebem Kalisza"; Grażyna Goźdzlewicz, reprezentująca firmę Chimera, inicjatorka i realizatorka wykonania z brązu 30. liter z napisem o treści Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, które umieszczone zostały na frontonie kaliskiego Teatru; Andrzej Grzegorek, który wspierał w działaniach Grażynę Goździewicz; Ryszard Kubiak, reprezentujący NOVUM Management Spółka z o.o. S.K.A., za sponsorowanie Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych, a także wsparcie dla akcji umieszczenia liter na teatrze; Krystyna i Kazimierz Kempscy oraz Teresa Stachowska, właściciele Zakładu Optyki Okularowej, za sponsorowanie działalności Centrum Kultury i Sztuki w KaliszuDoroczną Nagrodę Prezydenta Miasta otrzymała też Marzena Ścisła, naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystki UM.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji