Artykuły

Wrocław. "Franciszek, sen evermana" w Teatrze Lalek

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na premierę spektaklu "Franciszek, sen evermana" w reż. Jolanty Denejko.

To spektakl zrealizowany według koncepcji prof. Dariusza Kosińskiego na podstawie scenariusza Mateusza Pakuły. Tekst czerpie z duchowości franciszkańskiej, ale pozostaje na wskroś współczesny. To opowieść o świętym z Asyżu, ale bardzo nietypowa, głównym jej bohaterem nie jest bowiem Franciszek, ale everyman, młody człowiek doświadczający w realiach współczesnego świata cierpień wyjętych niejako z biografii świętego Franciszka. Spektakl opowiada o duchowym dojrzewaniu młodego człowieka, o próbie zmierzenia się z odrzuceniem, brakiem miłości, fałszem i okrucieństwem, o poszukiwaniu własnego miejsca w świecie i własnego imienia.

Święty Franciszek jawi się tu jako przyjaciel, przewodnik duchowy, którego postawa wobec doznanego bólu daje nadzieję i oparcie.

Spektakl jest adresowany do młodzieży gimnazjalnej, licealnej i studenckiej.

Lalki i scenografię zaprojektowała, po raz pierwszy dla teatru lalek, wybitna scenografka Barbara Hanicka (projekty na zdjęciu). Muzykę skomponował, po raz pierwszy dla teatru, znakomity wrocławski kompozytor Paweł Hendrich (laureat wielu nagród, nominowany do Paszportu "Polityki"). Reżyseria jest dziełem Jolanty Denejko (Wydział Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji