Artykuły

Zabawa w stylu Rafała Kmity

"Rosyjska ruletka" w reż. Dariusza Starczewskiego w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach. Pisze Monika Rosmanowska w Gazecie Wyborczej - Kielce.

"Rosyjska ruletka", spektakl z elementami kabaretu lub - jak kto woli - kabaret z elementami teatru, to kolejna propozycja Teatru im. Stefana Żeromskiego, która premierę miała w sobotę. Dariusz Starczewski sięga po teksty Rafała Kmity.

Już samo nazwisko Kmity wiele o spektaklu może powiedzieć. Widzom na pewno nie zabraknie zabawy, ale też momentu nostalgii, zadumy. "Rosyjska ruletka" to komedia w części oparta na tekstach, które były wykorzystane w przedstawieniu "Wszyscyśmy z jednego szynela" słynnej Grupy Rafała Kmity, oraz tych, które do tej pory nie były wyciągane z szuflady. Do tego Starczewski dokłada duszaszczypatielnyje piosenki. "Rosyjska ruletka" to opowieść o samotności umierania Główny bohater jest u schyłku życia, a prześladuje go demon - kozak. Rafał Kmita w swoich tekstach wykorzystuje klasyczne motywy rosyjskiej literatury. Sięga po Czechowa, Tołstoja, czy Dostojewskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji