Artykuły

Katowice. Tournée "Cholonka"

Cholonek" wg Janoscha to adaptacja kultowej książki wybitnego niemieckiego pisarza rodem z Zaborza Horsta Eckherta (Janoscha). Światowa prapremiera spektaklu miała miejsce w Teatrze Korez 16 października 2004 r [na zdjęciu]. W 2005 roku rozpoczyna się tournée "Cholonka".

Po premierze Kazimierz Kutz powiedział: "[W] siedzibie dawnego Dezember Palace miał miejsce teatralny cud, bo tak należy nazwać przedstawienie w Teatrze Korez. Nazywa się "Cholonek" []. Tak, to jest objawienie. Nie znajduję lepszego słowa na to, co przeżyłem w dawnym `Reichstagu`" (źródło: Gazeta Wyborcza, 29.10.2004).

Adaptacji teatralnej dokonał Robert Talarczyk, reżyseria: Mirosław Neinert i Robert Talarczyk, scenografia i kostiumy: Ewa Satalecka, opracowanie muzyczne: Stanisław Szydło. W premierowym wykonaniu tego programu wystąpili: Grażyna Bułka, Ewa Grysko, Izabella Malik, Mirosław Neinert, Dariusz Stach, Robert Talarczyk.

W 2005 roku "Cholonek" rusza w tournee po Śląsku. W dniu 7 lutego br. w Teatrze Małym w Tychach zostanie pokazany spektakl, w którym znów będziemy mogli przejrzeć się w janoschowym spojrzeniu: ostrym, przewrotnym, groteskowym i pełnym miłości dla ludzi żyjących "na granicy".

9 marca br. spektakl zostanie pokazany w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Na dzień 18 marca wstępnie został ustalony termin prezentacji spektaklu w Domu Kultury "Zgoda" w Świętochłowicach, natomiast na dzień 20 marca w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Do końca roku planowane są przedstawienia w wybranych ośrodkach kultury województwa śląskiego i opolskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji