Artykuły

Stara Zagora. Promocja sztuk Liliany Bardijewskiej

W Bułgarii ukazał się zbiór siedmiu sztuk dla dzieci Liliany Bardijewskiej "Za ósmą górą". Wydawcą książki jest Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Pierrot" w Starej Zagorze (Bułgaria), a uroczysta promocja książki odbyła się 25 września w Regionalnej Bibliotece w Starej Zagorze z udziałem autorki oraz tłumacza - Bożko Bożkowa.

Otwierający spotkanie dyrektor Teatru Lalek Darin Petkow podziękował Polskiemu Instytutowi w Sofii za współudział w organizacji promocji, oraz wyraził nadzieję, że sztuki polskiej autorki zasilą repertuar bułgarskich teatrów. Jedna z nich - "Koronki i kordonki" będzie miała swoją premierę w listopadzie w Teatrze Lalek w Burgas w reżyserii Christiny Arsenowej ze scenografią Emeliany Totewej. Polscy widzowie będą mogli ją zobaczyć 16 listopada podczas festiwalu KON-TEKSTY , organizowanego przez poznański Teatr Animacji.

To już drugi zbiór polskich sztuk dla dzieci wydany w tym roku na południu Europy. Pierwszym była chorwacka "Polska czytanka", która ukazała się w czerwcu nakładem Chorwackiego Ośrodka ASSITEJ i miała swoją promocję podczas tegorocznego Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu w Szybeniku. W dwujęzycznym chorwacko-angielskim tomie pod redakcją Ivicy Šimićia, liczącym blisko 700 stron, znalazło się siedem sztuk w chorwackim przekładzie Pero Mioča - "Wakacje smoka Bonawentury" Macieja Wojtyszki, "Ostatni tatuś" Michała Walczaka, "Bajka o rycerzu bez konia" Marty Guśniowskiej, "Dzieje sławnego Rodryga" Moniki Milewskiej, "Bajka o szczęściu" Izabeli Degórskiej, "Nieobecny" Krystyny Chołoniewskiej oraz "Pięć miniut" Liliany Bardijewskiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji