Artykuły

Zabrze. Przedpremierowy "Transfer" Bieniasza

Po "Senatorze" i "Naczelniku" Teatr Nowy w Zabrzu przygotowuje premierę kolejnej sztuki śląskiego dramatopisarza Stanisława Bieniasza. Tym razem będzie to "Transfer" rozgrywający się w środowisku piłkarskim.

Spektakl jest przygotowywany na rozpoczęcie tegorocznej edycji festiwalu "Rzeczywistość przedstawiona", którego organizatorem jest zabrzański teatr, a którego pomysłodawcą był Bieniasz. Choć oficjalna premiera odbędzie się dopiero w październiku, widzowie mogą liczyć na pokazy przedpremierowe. Już w piątek obejrzymy "Transfer" w zabrzańskim teatrze, natomiast 26 września spektakl zostanie zaprezentowany w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej.

Nazwany przez autora komedią, "Transfer" jest nie tylko drwiną ze skorumpowanego środowiska piłkarskiego, ale także opowieścią o nonkonformizmie w czasach kapitalizmu. Przede wszystkim zaś, jak zwykle u Bieniasza, jest portretem współczesnego Górnego Śląska. Portretem ludzi stąd, stworzonym przez człowieka stąd.

W 2002 r. "Transfer" trafił do Teatru Telewizji, w głównych rolach wystąpili m.in.Tadeusz Huk i Dorota Pomykała. Spektakl w Teatrze Nowym reżyseruje Bartłomiej Wyszomirski, znany zabrzańskiej publiczności z przedstawienia "Wszystko o kobietach - wszystko o mężczyznach". W roli głównej wystąpi Wojciech Leśniak, niegdyś aktor Teatru Zagłębia w Sosnowcu, od tego sezonu w zabrzańskim zespole.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji