Artykuły

Bydgoszcz. Dyptyk Czechowa w Polskim otworzy sezon

W piątek Teatr Polski wznawia działalność po wakacyjnej przerwie. Ale już teraz zapraszamy na dyptyk Czechowa, czyli dwa spektakle grane jeden po drugim z obiadem w cenie biletu.

Obydwa spektakle, które w ubiegłym sezonie powstały w ramach projektu "Czechow Saga", obejrzymy w niedzielę 13 września.

Obiad podadzą w przerwie

Jako pierwszy zostanie wystawiony "Płatonow" [na zdjęciu] w reżyserii Mai Kleczewskiej. Potem widzów czeka prawie dwugodzinna przerwa na zmianę dekoracji.

- W tym czasie zapraszamy wszystkich na obiad. Będzie to poczęstunek składający się z typowo rosyjskich dań, miedzy innymi z czerwonego barszczu - zachęca Katarzyna Kamerduła-Gapińska z Teatru Polskiego.

Po zakończonym posiłku widzów czekają jeszcze "Trzy siostry" w reżyserii Pawła Łysaka.

Bez "Czajki" wciąż warto

Niestety, zabraknie zapowiadanej jeszcze w ubiegłym sezonie "Czajki". Przypomnijmy. Próby do niej przerwano na kilka dni przed premierą. Oficjalny komunikat głosił, że decyzja została spowodowana kłopotami technicznymi, ale szybko na jaw wyszedł spór, do którego miało dojść pomiędzy reżyserem Wiktorem Rubinem a Pawłem Łysakiem, dyrektorem TP. Poszło, jak za kuluarami twierdzili aktorzy, o wizję spektaklu. Rubin miał się nie dostosować do wskazówek Łysaka, który kilka dni później przyznał, że spektakl nie był gotowy i dla dobra teatru nie mógł zgodzić się na jego premierę. Efekt jest taki, że zamiast trzech spektakli na projekt "Czechow Saga" składają się tylko dwa - "Trzy siostry" i "Płatonow". Obydwa nie były jeszcze wystawiane tego samego dnia, co dla teatromanów czyni wrześniową propozycję jeszcze ciekawszą.

W kasach TP są już dostępne bilety na dyptyk. Za ulgowe zapłacimy 30, za normalne 50, a za bilet grupowy, dla minimum dziesięciu osób, 40 złotych. W cenę wliczono obiad.

Są też bilety na pozostałe spektakle

Można też kupować bilety na pozostałe spektakle wrześniowego repertuaru. Oprócz dwóch wymienionych znajdziemy w nim jeszcze "Pchłę Szachrajkę", uroczą bajkę Jana Brzechwy w reżyserii Łukasza Gajdzisa, "Witaj/Żegnaj", czyli inscenizację "rodzinnego zdjęcia świata" Suzan-Lori Parks w adaptacji i reżyserii Jana Klaty, "Turystów" Artura Pałygi w reżyserii Piotra Ratajczaka oraz "Nordost", jeden z najlepszych spektakli bydgoskiej sceny kilku ostatnich lat, w którym Grażyna Kania przedstawia tragedie towarzyszące słynnemu atakowi czeczeńskich terrorystów na moskiewski teatr na Dubrowce.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji