Artykuły

Elbląg. Ostatni spektakl "Tanga" w wersji polsko-ukraińskiej

We wrześniu na Dużą Scenę Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu powróci "Tango" [na zdjęciu] Sławomira Mrożka w reż. Waldemara Wolańskiego. Aktorzy jeszcze tylko cztery razy zaprezentują to przedstawienie i zniknie ono z repertuaru elbląskiego teatru.

Zielony (ostatni) spektakl zagrany zostanie w wersji polsko-ukraińskiej. Przypomnijmy, iż premiera "Tanga" w reż. Waldemara Wolańskiego odbyła się w styczniu 2004 roku. Powstały 45 lat temu dramat jest jedną z najbardziej znanych i cenionych sztuk Sławomira Mrożka. Utwór ten, m.in. ze względu na swoją ciągłą aktualność, do dziś utrzymuje się w repertuarach teatrów na całym świecie.

Tylko w Elblągu doczekał się już kilku inscenizacji. "Tango" Wolańskiego jest próbą zastanowienia się nad kondycją współczesnego człowieka. Jest próbą przełożenia zawartych w utworze absurdów na absurdy otaczającej nas dzisiaj rzeczywistości. Jak w lustrzanym odbiciu oglądamy na scenie samych siebie, społeczeństwo pozbawione wartości, żyjące własnymi sprawami, pełne obłudy, oszukujące nawet siebie, albo próbujące udawać wiarę w sztucznie spreparowane zasady. Społeczeństwo wyzwolone, lecz w głębi serca tęskniące za miłością. W spektaklu występują: Lesław Ostaszkiewicz (Stomil), Tomasz Czajka (Artur), Teresa Suchodolska-Wojciechowska (Eleonora), Maria Makowska-Franceson (Eugenia), Jerzy Przewłocki (Eugeniusz), Mariusz Michalski (Edek) oraz Anna Suchowiecka (Ala), która zastąpiła grającą wcześniej Monikę Andrzejewską. Autorem scenografii do tego przedstawienia jest elbląski artysta Zygmunt Prończyk.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji