Artykuły

Poznań. Premiera "Skrzypka na dachu" w Wielkim

"Gdybym był bogaty", "Anatewka", "Tradycja" i "Czy mnie kochasz?" - te i inne przeboje, znane bywalcom teatrów muzycznych i oper, a także filmomaniakom - będą rozbrzmiewały przez cały nadchodzący weekend w Teatrze Wielkim.

Premiera "Skrzypka na dachu", który powraca po 25 latach w nowej realizacji scenicznej, odbędzie się już dziś o godz. 19 na deskach poznańskiej opery. Historia mleczarza Tewiego zyskała niezwykłą popularność dzięki przedstawieniom na Broadwayu. Autorami libretta byli Joseph Stein i Sheldon Ranick, muzykę stworzył amerykański kompozytor muzyki teatralnej Jerry Bock. Zaprezentowany w 1964 r. "Skrzypek" stał się pierwszym przedstawieniem, które przekroczyło liczbę 3000 spektakli. W 1971 r. musical doczekał się oscarowej filmowej adaptacji, wyreżyserowanej przez Kanadyjczyka Normana Jewisona, zaś główna rolę wykonywał charyzmatyczny Izraelczyk Chaim Topol.

Za najnowszą realizację "Skrzypka na dachu" w operze poznańskiej odpowiadają Emil Wesołowski (reżyseria i choreografia), Ryszard Kaja (scenografia), Aleksander Gref (kierownictwo muzyczne) oraz Mariusz Otto (kierownictwo chóru). W role główne wcielą się m.in.: Zbigniew Macias i Andrzej Ogórkiewicz (Tewie), Barbara Kubiak i Jolanta Podlewska (Gołda), Magdalena Wilczyńska i Sylwia Złotkowska (Cajtla), Agata Lejba-Migdalska i Natalia Pęczniewska (Hudel), Barbara Gutaj i Monika Mych (Chawa), Piotr Friebe i Tomasz Pieluchowski (Motel), a także Patryk Rymanowski i Jaromir Trafankowski (Perczyk). Musicalem "Skrzypek na dachu" Teatr Wielki zamknie sezon artystyczny 2008/2009. Informacje na temat biletów są dostępne na stronie www.opera.poznan.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji