Artykuły

Wrocław. Dzień z Roberto Baccim na festiwalu "Świat miejscem prawdy"

Roberto Bacci, teoretyk teatru i twórca jednego z najbardziej znaczących europejskich ośrodków poszukiwań teatralnych, na trwającym we Wrocławiu festiwalu "Świat miejscem prawdy" prezentuje spektakl "Hamlet. Cisza z ciała" [na zdjęciu] Teatro Pontedera.

Oparta na szekspirowskim dramacie inscenizacja to oryginalna, autorska interpretacja klasycznego dzieła. Bacci, wieloletni współpracownik Jerzego Grotowskiego, umieszcza Hamleta w tajemniczej, ascetycznej przestrzeni, którą władają szermierze o bliżej nieokreślonej tożsamości. Pośród ich pojedynków i szczęku szpad, Hamlet cierpi i przeżywa egzystencjalne dylematy. Każdy ze szpadzistów po ściągnięciu maski na moment wciela się w któregoś z mieszkańców Elsynoru, jednak już po chwili zakłada ją, by pozostawić księcia Danii osamotnionego w rozpaczy. Wydarzenia rozgrywają się niezgodnie z chronologią - Hamlet zaczyna opowieść o zdradzie wuja już po swojej śmierci.

Oprócz spektaklu możemy dziś uczestniczyć w otwartym spotkaniu z Roberto Baccim, które w Teatrze Lalek poprowadzi Jarosław Fret, dyrektor Instytutu Grotowskiego. Wyświetlony zostanie także film "Granice doświadczenia: Trylogia Compagnia Laboratorio di Pontedera", poświęcony pracy grupy Bacciego we włoskiej Pontaderze.

Równolegle do głównego nurtu imprezy trwa Linia Wschodnia - blok spektakli młodych teatrów nurtu antropologicznego. Dziś i jutro w ramach tego nurtu wystąpi wrocławski Teatr ZAR ze swoimi "Ewangeliami dzieciństwa", ukraińska Majsternia Pisni zaprezentuje spektakl "W niedzielę rano". Zobaczymy także "Ołowianą kulkę: work in promise" - dramatyczną miniaturę Agnieszki Pietkiewicz, powstałą pod opieką Grzegorza Ziółkowskiego.

Spektakl "Hamlet. Cisza z ciała" zobaczymy w środę o godz. 20 na Scenie na Świebodzkim. Bilety kosztują 35 i 40 zł. Spotkanie z Roberto Baccim także w środę o godz. 17 w Teatrze Lalek.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji