Artykuły

Kraków. Spektakl na festiwal Andrzeja Bursy

W Krakowie trwa festiwal "Byczo u poety". Poświęcony jest twórczości Andrzeja Bursy. .

Buntownik sprzeciwiający się zakłamaniu komunistów, ale także człowiek wrażliwy, do którego przylgnęło piętno samobójcy i pijaka.

Okazją, żeby bliżej poznać jednego z najbardziej tajemniczych krakowskich poetów, Andrzeja Bursę, jest trwający pod Wawelem festiwal "Byczo u poety", dedykowany twórcy, który w ciągu swojego zaledwie 25-letniego życia zdążył opublikować kilkadziesiąt wierszy i artykułów, a nawet wystawić spektakl u samego Tadeusza Kantora.

Dziś w ramach poetyckich spotkań, o godz. 18 młodzi krakowscy artyści nakarmią słowem Bursy samego smoka wawelskiego. Organizatorzy imprezy postanowili bowiem przyciągnąć uwagę przechodniów organizując na bulwarach wiślanych piknik liryczny. Przeczytają na nim nie tylko wiersze poety, ale i zabawne skecze jego autorstwa.

Jutro w dawnym kinie Tęcza odbędzie się finał poetyckiej imprezy. Będzie nim premiera spektaklu "W czerwcu najpiękniej ogród zakwita Luizy", w reżyserii Agnieszki Bubki. Przedstawienie oparte zostało na utworach Bursy.

Sztuka łączy w sobie teatr, muzykę i pokaz wideo. Występują w niej m.in. Paulina Bisztyga, Szczęsny Wroński i sama reżyserka.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji