Artykuły

Rozmowa z Sokratesem

Wskutek wyjazdu Ireny Kora-Brzezińskiej "Obrona Ksantypy" Morstina schodzi w pełni powodzenia z afisza. Stanisław Belski udzielił sprawozdawcy "Dziennika" kilku informacji o dalszych lianach repertuarowych Teatru Nowego.

Belski jest więcej niż aktorem i reżyserem, jest prawdziwym maniakiem teatru. Uparcie trzyma się swego zawodu i jest pełen wiary w możliwości rozwojowe teatru na uchodztwie. Był. jeszcze w czasach PKPR, współzałożycielem - obok Wojciecha Wojteckiego- Teatru Aktora, który pierwszy wyruszył w teren Polonii prowincjonalnej. Później prowadził Teatr Nowości, pierwszy stały zespół objazdowy, dając w ciągu 2 lat 10 premier i około 500 przedstawień we wszystkich ośrodkach polskich W. Brytanii. Obejmując kierownictwo artystyczne Teatru Nowego Belski postawił sobie jako cel prowadzenie stałej roboty teatralnej w Londynie z planowanym repertuarem. Do dotychczasowych osiągnięć teatru należy "Panna Maliczewska", "Piękna Helena " i "Obrona Ksantypy".

W zakres najbliższych planów Belskiego wchodzi wystawienie sztuki związanej z rokiem mickiewiczowskim, jednego z dramatów Tadeusza Rittnera, wodewilu "Żołnierz królowej Madagaskaru" i któregoś z utworów Anouilha. Żona tańczącego Sokratesa z Teatru Nowego, doskonała aktorka charakterystyczna Klara Belska, uczestniczyła w dotychczasowych i będzie brała udział w przyszłych realizacjach scenicznych swego męża.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji