Artykuły

Łódź. Dziś i jutro teatr dla bezrobotnych

Dzisiaj [4 stycznia] i jutro [5 stycznia] o godz. 17 bezrobotni obejrzą "Testosteron" [na zdjęciu] w Teatrze Powszechnym za symboliczną złotówkę.

Zaprosiliśmy ich na "Testoteron", hit repertuarowy Teatru Powszechnego - mówi Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego. - Bo nie wolno gubić ducha ludzi, którzy znaleźli się w kłopotliwej sytuacji materialnej.

Bilety za symboliczną złotówkę dla bezrobotnych wymyślono w gdańskim Teatrze Wybrzeże: - Zaczęliśmy w połowie grudnia 2004 r. - mówi Kamila Sidor z działu sprzedaży. - Nasz pomysł, by bilety dla bezrobotnych kosztowały złotówkę, początkowo przyjmowano z niedowierzaniem. Dziś z tej możliwości korzysta kilka osób na każdym spektaklu.

W Łodzi na dzisiejszym przedstawieniu aż jedną trzecią sali zajmą bezrobotni! To ogromne zainteresowanie: - Jeszcze wczoraj zdecydowałam, że również na jutrzejszy spektakl bezrobotni będą mogli kupić bilety za złotówkę - mówi dyrektor Powszechnego.

Komedia Andrzeja Saramonowicza zaraz po premierze 25 września stała się teatralnym bestsellerem. Bilety na przedstawienie o siedmiu facetach, którzy dyskutują o kobietach na weselu, sprzedają się jak świeże bułeczki. Mimo to reklamy tytuły zawisły w łódzkich urzędach pracy. Wystarczy w kasie teatru okazać zaświadczenie o bezrobociu, by kupić dwa bilety po 1 zł na dzisiejszy i jutrzejszy spektakl o godz. 17. To noworoczny prezent od Powszechnego.

- Jestem przeciwnikiem jednorazowych akcji - dopowiada dyrektor Pilawska. - Co kwartał bezrobotni będą mogli obejrzeć najlepsze spektakle z naszego repertuaru. Nie z wolnych foteli w ostatnich rzędach, ale z najlepszych miejsc.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji