Artykuły

Kalisz. Trwają obchody Roku Grotowskiego

Przypominamy, że ruszyły kaliskie obchody Roku Grotowskiego, które zainaugurowało otwarcie wystawy pt. Ryszard Cieślak - aktor Jerzego Grotowskiego

Uroczyste otwarcie wystawy zaplanowano w Bibliotece Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka na 8 maja. Wśród licznych wydarzeń związanych z obchodami Roku Grotowskiego wspomnieć należy m.in. prezentację filmowego zapisu przedstawienia Akropolis w reż. Jerzego Grotowskiego, która odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki 11maja. Seminarium zatytułowane "Jerzy Grotowski - spojrzenia" ruszy w sali recepcyjnej kaliskiego ratusza 13 maja o g. 15.30. Wystąpienia zaprezentują prof. Maja Komorowska - Spotkanie, prof. dr hab. Dariusz Kosiński - Tradycja romantyczna jako źródło teatru Jerzego Grotowskiego, reż. Alina Obidniak - Moje spotkania z Grotowskim oraz dr Grzegorz Ziółkowski -

Czy laboratoria są potrzebne współczesnemu teatrowi? Prowadzenie seminarium: prof. dr hab. Małgorzata Leyko.

Kolejnymi imprezami będzie spotkanie zatytułowane "Czytania z Eliota. Wokół Apocalypsis cumfiguris ", które odbędzie się w IV Liceum Ogólnokształcącym 20 maja o g. 10.

Wystawa pt. "Pięćdziesiąta rocznica powstania Te-

atru Laboratorium", zostanie otwarta w Centrum Kultury i Sztuki 27 maja o g. 18, zaś na wycieczkę i prelekcję na temat kaliskich miejsc związanych z Ryszardem Cieślakiem 1 Jerzym Grotowskim, zaprasza dr Piotr Sobolewski. Początek wędrówki przy Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego 28 maja o g. 10.

Koordynacja projektu: Wydział Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki w Kaliszu, kuratorzy projektu - Włodzimierz Garsztka, Maciej Michalski.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Organizatorami cyklu imprez są Miasto Kalisz, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Biblioteka im. Adama Asnyka w Kaliszu, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu oraz IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji