Artykuły

Bydgoszcz. Michał Bajor w Operze Nova

Już w środę w Operze Nova Michał Bajor [na zdjęciu] zaprezentuje piosenki ze swojej ostatniej płyty "Inna bajka".

Jak mówi, album - który osiągnął już status złotej płyty - jest zwieńczeniem ostatnich muzycznych zainteresowań. Na płycie jest siedemnaście piosenek. Teksty i muzyka są dziełem osób współpracujących z Michałem Bajorem od lat, ale pojawili się na niej także m.in. Jarosław Kukulski, Jerzy Derfel i Andrzej Poniedzielski.

Michał Bajor na swoim koncie ma siedemnaście albumów, kilka z nich, podobnie jak "Inna bajka", również osiągnęło status złotej płyty. Znany i lubiany wokalista podbił serca fanów melodyjnością piosenek prezentowanych z aktorskim pazurem, a jego znak rozpoznawczy to specyficzne vibrato, jakie potrafi nadać swojemu głosowi. W najnowszych projektach odchodzi jednak od tego sposobu śpiewania.

Takie przeboje jak "Ogrzej mnie", "Mandalay" czy "Tango dell`amore" przyniosły mu sławę i sprawiły, że jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych polskich artystów. W jego przypadku aktorska interpretacja nie służy do pokrycia niedoskonałości warsztatu muzycznego. Wręcz przeciwnie. Podkreśla znakomite walory wokalne artysty.

Bajor to także ceniony aktor filmowy i teatralny. Występował w takich obrazach jak "Polskie drogi", "Quo vadis" czy "To nie tak, jak myślisz, kotku". Współpracował przy produkcjach z cenionymi reżyserami, m.in. Filipem Bajonem, Barbarą Sass, Feliksem Falkiem, Krzysztofem Kieślowskim.

Początek koncertu w środę o godz. 19. Artysta niezmiennie dedykuje swój występ Przyjaciołom - swojej Drogiej Publiczności. Bilety kosztują 70 i 55 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji