Artykuły

Warszawa. Postulaty środowiska tanecznego

Tancerze i tworcy domagają się od władz Warszawy realnej polityki dotyczącej sztuki tańca - podaje portal nowytaniec.pl.

29 kwietnia (Międzynarodowy Dzień Tańca) w warszawskim Centralnym Basenie Artystycznym odbyło się spotkanie przedstawicieli stołecznego środowiska tanecznego. Jego bezpośrednią przyczyną był, jak określili to organizatorzy, "krytyczny stan w jakim znaleźli się twórcy i artyści tańca na skutek przeciągających się procedur urzędowych oraz braku dotacji na taniec na rok 2009". Po długiej dyskusji sformułowano sześć postulatów, które przekazano na ręce Marka Kraszewskiego, dyrektora Biura Kultury Miasta Stołecznego Warszawy. List podpisali reprezentanci gospodarzy ("CBA"), Fundacji ciało/umysł, Teatru Bretoncaffe, Grupy Koncentrat, Festiwalu SIC!, Fundacji Rozwoju Tańca "eferte", Fundacja Burdąg (Marysia Stokłosa), Towarzystwo Prze-Twórcze, Fundacji Sztuka i Współczesność, Kolektywu Mlba, Stowarzyszenia Artbale oraz Kaja Kołodziejczyk.

Domagają się oni:

1. Powołania przez Miasto St. Warszawa miejskiej instytucji zajmującej się sztuką tańca.

2. Wyznaczenia przedstawiciela do spraw tańca w Biurze Kultury Miasta St. Warszawy.

3. Stworzenia strategii rozwoju tańca w Warszawie w konsultacji z przedstawicielem środowiska tańca do 31 października 2009r.

4. Włączenia sztuki tańca do priorytetów Miasta na rok 2010 oraz wydzielenie oddzielnego konkursu w 2010r. dotyczącego tańca.

5. Ogłoszenia konkursu/przetargu na wspieranie miejsc/organizacji prezentujących sztukę tańca w Warszawie.

6. Stworzenia możliwości przyznania w 2009 roku środków na realizację projektów tańca (np. ze środków nie rozdysponowanych w konkursach dotacyjnych) do dnia 31 maja 2009r.

Do kontaktów z przedstawicielami władz upoważniono trzy osoby: Janusza Marka - kuratora programu performatywnego CSW Zamek Ujazdowski, Sławomira Krawczyńskiego (Teatr Bretoncaffe) oraz Krystynę Kozioł .

Na zdjęciu: "Tańcząc Sarę Kane" Teatru Bretoncaffe i Teatru Wytwórnia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji